ליצירת קשר

050-5484839

לייעוץ ומידע נוסף

השאר פרטים

  ניקוי וטיפול בקרדית האבק בשטיחים

  בית > בלוג > ניקוי וטיפול בקרדית האבק בשטיחים

  ניקוי וטיפול בקרדית האבק בשטיחים

  קרדית אבק נמצאת בכל מקום בבית או בעסק. היא מסתתרת בספות, בשטיחים, בווילונות, בארונות ובמצעים. כדי להילחם איתה בריפודים ובשטיחים, חייבים סיוע של חברת ניקוי מקצועית לשטיחים. המאמר יפרט מהי קרדית אבק וכיצד ניתן להיפטר ממנה בשטיחים.

   

  מהי קרדית אבק?

  קרדית האבק היא יצור שניתן לראות רק באמצעות מיקרוסקופ ולעיתים בזכוכית מגדלת. ליצור בוגר יש 8 רגליים ולזחל 6 רגליים. היא עוברת דרך האוויר ומחפשת תנאים של אבק או לחות כדי להתיישב עליהם. ההפרשות שלה מזיקות לאנשים רבים שעלולים לפתח אליהן תגובות אלרגיות. הנקבות חיות 10 שבועות ואילו הזכרים 10 ימים, אך בזמן חיי הנקבה היא מטילה יותר מ-2,000 ביצים. מהביצים הללו מתפתחים זחלים יורשים וכן הלאה. כאשר הקרדית חשופה לשמש או לטמפרטורה של 60 מעלות או שמקפיאים אותה בטמפרטורה מאוד נמוכה, ניתן להשמיד אותה. מכיוון שהתברכנו בארץ חמה ולחה למדי, הקרדית מוצאת בארצנו מקור מחייה טוב, בעיקר באזור מישור החוף.

  מדוע הקרדית אינה טובה לבני האדם?

  לאנשים שמפתחים אלרגיה בדרכי הנשימה או סובלים מאסטמה, הקרדית עלולה להזיק ממש. מעבר לכך שבית הגידול שלה יכול להיות על השטיחים, המזרנים והמצעים, היא נישאת על ידי הרוח וחודרת לדרכי הנשימה. אנשים שאינם סובלים מאסטמה, עלולים לפתח אלרגיות הבאות לידי ביטוי בנזלת, שיעול, עיניים נפוחות, גירודים ועוד. למעשה 20% מהאנשים אלרגיים לקרדית האבק, ולפיכך חייבים לנקות היטב את הריפוד, השטיחים ושאר המקומות בהם היא נמצאת. יש לנער היטב את המצעים, לנקות את המזרנים ולאוורר אותם בשמש. חברה לניקוי שטיחים עשויה לעזור באמצעות ניקוי יסודי ולהפחית את חומרת הנזק.

   

  כיצד חברת ניקוי השטיחים נלחמת בתופעה?

  ניקוי שטיחים מקצועי של בתים יעיל יותר במפעל לניקוי שטיחים. במפעל יש מנערת יסודית ומייבשים אותם בחדרי ייבוש מבוקרים. לעומת זאת, ניקוי שטיחים בעסק או ניקוי שטיחים מקיר לקיר, צריך להיעשות בבית העסק, כיוון שהשטיחים דבוקים לקירות ולרצפה. לניקוי שטיחים גדולים בבתי קולנוע, תיאטראות, מכוני כושר, ספריות וכיוצא בזה, מומלץ לשאוב לפחות אחת לשבוע, ולזמן חברת ניקוי מקצועית לפחות פעם בשנה על מנת שתשאב את השטיחים בשואב תעשייתי. הטיפול השוטף צריך להיעשות באמצעות אוורור בשמש אך לא לזמן ארוך כדי שהשטיחים לא ידהו. שטיחים גדולים של עסקים ניתן לאוורר באמצעות מזגן בטמפרטורות נמוכות. גם את הספות יש לשאוב לפחות אחת לשבוע, ולהיעזר במומחים כאשר מזמינים שירות ניקוי שטיח מקצועי.

   

  חומרים יעילים לקרדית האבק

  כאשר חברה העוסקת בניקוי שטיחים מטפלת בהם, היא עושה שימוש בחומרים הידידותיים לסביבה אך לא לקרדית. את השטיחים מקרצפים במברשות וכלים תעשייתיים ומתקדמים באמצעות הזרקה יניקה 400 PSI. מסירים את הכתמים בעדינות, שוטפים ושואבים. כאשר לוקחים את השטיחים למפעל לניקוי שטיחים, הפתרון האידיאלי העוזר להיפטר מקרדית האבק הוא חשיפתם לשמש כאשר השטיחים הפוכים, או תלייתם בחדרי ייבוש מיוחדים. לא באמת ניתן להיפטר עד הסוף מקרדית האבק, אך ניתן בהחלט להפחית את התופעה ולמנוע תגובות אלרגיות. בנוסף, החברה משתמשת בחומרים אנטי בקטריאליים, המשמידים וירוסים וחיידקים נוספים ברמת חיטוי גבוהה.

   

  כיצד נדע שהחברה לניקוי שטיחים מקצועית?

  את החברה נבחר על סמך המלצות, אותן ניתן לקבל באינטרנט או ממכרים וקולגות שהתנסו עם בעיות קרדית אבק בעבר ונעזרו בחברה לניקוי שטיחים.
  בחברה חייב להיות צוות מומחים המעניק ייעוץ וטיפול מסור לשטיחים. ככל שלחברה יהיה יותר ניסיון וותק עם הלוחמה בקרדית האבק, כך נוכל להיפטר מהמזיקה הטורדנית הזו או לפחות להפחית את התופעות שלה.

   

  אולי יעניין אתכם – איך מנקים שטיחים כל מה שחשוב לדעת

   

   

  חייגו לקבלת פרטים נוספים

  ליצירת קשר לחצו כאן

  מאמרים נוספים בנושא