ליצירת קשר

050-5484839

לייעוץ ומידע נוסף

השאר פרטים

  שטיחי קיר - מדריך הקנייה והתחזוקה המלא

  בית > בלוג > שטיחי קיר – מדריך הקנייה והתחזוקה המלא

  שטיחי קיר - מדריך הקנייה והתחזוקה המלא

  שטיחי קיר הידועים גם בשם המקצועי: גובלן, הפכו בשנים האחרונות לאחד מאמצעי האבזור הדקורטיביים והמרשימים ביותר לסביבת המגורים. שטיחים אלו מיוצרים בטכניקת אריגה של שתי וערב והם משלבים בתוכם מגוון רחב של דוגמאות דקורטיביות ואיורים מרהיבים. לצד שטיחי הקיר המסורתיים, תוכלו ליהנות כיום גם מהיצע הולך וגדל של שטיחי קיר המיוצרים מבדים רקומים, בדי קטיפה ובדי משי.

   

  רכישת שטיחי קיר – מה חשוב לדעת?

  במידה וגם אתם מעוניינים לאבזר את אחד מקירות ביתכם/דירתכם/משרדכם בשטיח קיר דקורטיבי ומרשים ביופיו, אנו ממליצים לכם לעשות זאת בהתאם למספר פרמטרים מקדימים הכוללים בין היתר:

  • מטרת השטיח – הגדירו מהי המטרה שלשמה אתכם מעוניינים לתלות שטיח על הקיר, האם מדובר במטרת דקורציה בלבד או האם ישנה מטרה נוספת כגון: בידוד רעשים, בידוד מפני קור וכדומה. הגדרת המטרה מראש תאפשר לכם לבחור את סוג השטיח הרצוי לכם בהתאם לגודל הנדרש ועוביו.
  • מקור השטיח – רכישתם של שטיחי קיר, חייבת להיעשות באמצעות בתי עסק המתמחים בנושא, ובמעמד הרכישה חשוב לברר כמה שיותר פרטים אודות השטיח, לרבות, חומרי הגלם מהם הוא מיוצר, אופן תחזוקתו, וכמובן שירותי ניקוי שטיחים איך מנקים וכמה זה עולה למי פונים וכדומה.
  • הסגנון העיצוב של השטיח – על טעם וריח אין מה להתווכח ולכן חשוב לרכוש שטיחים המותאמים לסגנון העיצוב האישי שלכם ולסגנון העיצוב הכללי של סביבת המגורים ו/או המשרד בו תהיו מעוניינים להתקין את השטיח על אחד מקירות הבית/משרד.

   

  תליית שטיחי קיר 

  אחת מהשאלות הנפוצות ביותר בקרב אנשים המתעניינים ברכישת שטיחי קיר היא השאלה כיצד נתלה שטיחי קיר? ובכן, לצורך תליית שטיחי קיר תוכלו לעשות שימוש במספר שיטות נפוצות שלכל אחת מהן יתרונות משלה. בין יתר השיטות נכללות:

  • שיטת המסגרת – בשיטה זו תליית השטיח על הקיר מתבצעת באמצעות מסגרת עץ מובנית אותה ניתן לקבע לקיר ולאחר מכן לחבר אליה את השטיח באמצעות נעצים ו/או מסמרים ו/או באמצעות הדבקה חמה של פינות השטיח אל מסגרת העץ.
  • שיטת הוילון – שיטה זו מיושמת באופן זהה לאופן בו תולים וילון והיא מיושמת באמצעות מוט המחובר לקיר שלאורכו לולאות המאפשרות תלייה של השטיח באמצעותן.
  • שיטת ההדבקה הישירה – שיטה נוספת לשאלה כיצד תולים שטיחי קיר מיושמת באמצעות דבק חם המאפשר הדבקה ישירה של השטיח על גבי שטח הקיר. שיטה זו פחות מומלצות ויעילה מכיוון שהיא מסורבלת ועלולה להוביל לנזק ישיר של השטיח עקב אי דיוק במהלך התקנת השטיח.
  • שיטת המתלים המיוחדים – שיטה זו נחשבת לנפוצה ביותר לצורף תליית שטיחי קיר והיא מיושמת באמצעות מתלים מיוחדים אשר אינם נראים לעין.

   

  כיצד לתחזק את שטיחי הקיר?

  תחזוקת שטיחי קיר מתבצעת בשני אופנים עיקריים, האחד, תחזוקה שוטפת באמצעות שואבי אבק ומטליות לחות, והשנייה, תחזוקה תקופתית במסגרת שירותי ניקוי שטיחים המוצעים לכם על ידי חברת ניקיון שטיחים מקצועית המתמחה בביצוע פעולות ניקוי לכל סוגי השטיחים.

   

  אולי יעניין אותךניקוי שטיחים מקיר לקיר לעסקים ומשרדים

   

  חייגו לקבלת פרטים נוספים

  ליצירת קשר לחצו כאן

  מאמרים נוספים בנושא